Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Podłączenie lampki z superba do 0II

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Podłączenie lampki z superba do 0II

    delikatny jak panienka

  • #2
    [O2] Podłączenie lampki z superba do 0II

    Z racji iz w gieldzie napisałem ze kupie lampke od superba pare osób kontaktowało sie ze mna na priw....czy juz podłczyłem, jak to zrobiłem itd. Tylko, ze ja na tą chwile tez potzebuje pomocy....z podłaczeniem :diabelski_usmiech Moze wspólnie zrobilisbysmy poradnik jak ją podłaczyc. Ponizej zamieszcze fotke z pinami z lampki. Osoby, które podłanaczały i wiedza co i jak mogły by sie wypowiedzec. Póxniej temacik by obrobił i zostałby przeniesiony do "zrób to sam". Do jakich kabelków trzeba podłaczyc do włacznika światel zeby tez działało na lampce ściemnianie.

    Poniżej foto lampki. (zapozyczone z netu, bo moja jeszcze w rekach poczty polskiej)
    Załączone pliki
    Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

    Komentarz


    • #3
      piotrek_os i znowu się spotykamy :-)
      A masz może fotkę wtyczki fabrycznej lampki w OII?
      Czy to jest taka sama lampka jak w Golfie IV?

      Jeśli jest taka sama i ma to być zrobione w miarę profi to będzie coś takiego:

      Na początek potrzebujemy 6-pinowej wtyczki do lampki od Superb'a o numerze: 3B0 972 706 oraz 3-pinowego gniazda jak w starej lampce o numerze: 893 971 993.

      To jest rozpiska pinów lampki od Passata W8 i Superb'a (kolory z VW):
      1 - kabel, który należy dodać do instalacji lampki (podłączamy go do kabli podświetlenia tablicy przyrządów)
      2 - wolne
      3 - +12V po otwarciu drzwi (z modułu komfortu) - niebiesko/szary
      4 - masa - brązowy
      5 - +12V - czerwono/niebieski
      6 - wolne

      Tak więc robimy sobie przejściówkę ze starej wtyczki na nową.
      Kable wpinane do pinów 3, 4 i 5 wtyczki 6-pinowej są już przy obecnej lampce, więc będą szły przez przejściówkę. Zostaje jeszcze puszczenie dodatkowego kabla wpinanego do pinu 1 wtyczki 6-pinowej, a drugi koniec trzeba połączyć z kablem podświetlenia np. wychodzącym z regulatora jasności oświetlenia tablicy rozdzielczej (w VW jest to kabel niebiesko-szary).

      A tu jakby ktoś potrzebował taka fotoporada do Golfa IV (z tym, że dodatkowy kabel jest puszczony do podświetlanej kratki nawiewu, więc w O2 trzeba go wpiąć w inne miejsce - tak jak pisałem np. przy regulatorze jasności oświetlenia deski): Siden blev ikke fundet - Autotilbehør til bilen

      Mam nadzieję, że poradzicie sobie z tym w O2 i zrobicie dokładniejszą fotoporadę konkretnie pod ten model :-)

      P.S. Czas montażu w MK4 ok. 20min + zrobienie przejściówki ok. 5min :-)

      Komentarz


      • #4
        kamel1980, więc teraz poczekajmy na potwierdzenie, ze w 0II jest tak samo i mozna juz cos powolutku działac.
        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez piotrek_os
          kamel1980, więc teraz poczekajmy na potwierdzenie, ze w 0II jest tak samo i mozna juz cos powolutku działac.
          piotrek_os jakby co to ściągnij swoją lampkę i zobacz kolory kabli i ewentualnie jakimś miernikiem czy próbnikiem obadaj który jest od czego. Wydaje mi się, że w O2 jest taka sama lampka jak w MK4, a i pewnie kable dali w tych samych kolorach.

          Komentarz


          • #6
            mam taką lampkę od dawna , elektryk podłąxzył ją bez problemu lutując kable do pinów , tylko trzeba przypuścić jeden kabel dodatkowo od włącznika do lampki po coś tam...


            aaa..jak ma się schowek na łokulary to trzeba lampkę trochę potraktować lutownicą bo się schowek blokuje i troszkę podgiąć piny jak pamiętam , oczywiście wycinamy część lampki która jest niewidoczna z zewnątrz :szeroki_usmiech
            O2 2.0 TDI DSG ELEGANCE KOMBI. Chip Masters Tuning .
            GVI 1.4TSI
            LANCIA YPSILON 1.2 MPI
            tires from WULTEX . SERWIS KLIMATYZACJI

            Komentarz


            • #7
              Przed chwilka sprawdziłem u siebie w 0II i potwierdza sie to co napisał kolega kamel1980,

              1 - kabel, który należy dodać do instalacji lampki (podłączamy go do kabli podświetlenia tablicy przyrządów)
              2 - wolne
              3 - +12V po otwarciu drzwi (z modułu komfortu) - niebiesko/szary
              4 - masa - brązowy
              5 - +12V - czerwono/niebieski
              6 - wolne

              Więc tego się można n 100% trzymac. Ja niestety jeszcze musze poczekać z podłaczeniem na stałe lampki, bo ta kótra mi przyszła ma obudowe ciemniejsza niz plastki u góry i druga lampka. Wiec jest wystawiona w giełdzie.

              Do przełacznika swiateł "wpinamy" sie do kabelka jasno - niebieskiego z białym paskiem.
              Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

              Komentarz


              • #8
                Postanowiłem również sobie taką lampkę zamontować w swojej OI. Z tym, że będzie to ta z Passata W8 czyli całe podświetlenie na czerwono
                i teraz pytanie do osób z Wawy i okolic...czy ktoś by pomógł to zamontować wszystko??
                Opel Vectra 1.6 16V --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ALH+ --> Skoda Octavia I 1.9 TDI ASZ+ --> Ford Mondeo ST220 3.0V6 --> Skoda Octavia II 2.0 TDI BKD -->Vectra C OPC 2.8T -->Mitsubishi Lancer X 2.0DI-D --> Skoda Octavia 2 FL -->Renault Laguna III GT 2.0dci-->obecnie Toyota Auris IIFL Hybrid i Ford Focus MK3

                Komentarz


                • #9
                  lukasz3112, sam zrobisz to bez problemu kolega kamel1980, podał co i jak.
                  Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez lukasz3112
                    Z tym, że będzie to ta z Passata W8 czyli całe podświetlenie na czerwono
                    a ja u siebie w aucie mam założoną lampkę z Superba ktora też ma podświetlenie na czerwono :diabelski_usmiech -piotrek_os wie
                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                    Komentarz


                    • #11
                      widzę że modna się robi ta lampeczka :P
                      1.8T AGU L&K

                      2.0TDI BKD ELEGANCE

                      TOYOTA LAND CRUISER J95

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez Maru 123
                        widzę że modna się robi ta lampeczka :P
                        trzeba by gdzie hurtowo kupic....na allegro jegomosc ostatnio podniólsł cene o 20 zeta.....na 220 zł :diabelski_usmiech

                        [ Dodano: Czw 14 Sty, 10 23:15 ]
                        Zamieszczone przez piotrek_gdy
                        Zamieszczone przez lukasz3112
                        Z tym, że będzie to ta z Passata W8 czyli całe podświetlenie na czerwono
                        a ja u siebie w aucie mam założoną lampkę z Superba ktora też ma podświetlenie na czerwono :diabelski_usmiech -piotrek_os wie
                        tylko, że Ty juz zielonego nie masz....
                        Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez piotrek_os
                          tylko, że Ty juz zielonego nie masz..
                          noooo :diabelski_usmiech
                          dziś zakończył się mod podświetlenia- całe autko już zrobione, jako ostatnia poszła navi
                          przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                          wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                          Komentarz


                          • #14
                            W lampce zmienilem zarówczki na ledy (po bokach). W nocy wyglada to lux - czerowna poświata w aucie - Polecam. Na fotkach efektu nie widac....ale w "realu" lux
                            Załączone pliki
                            Moja 0II http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=78994

                            Komentarz


                            • #15
                              Panowie, ktoś zakładał do OIIFL ze schowkiem na okulary?
                              ak ma się schowek na łokulary to trzeba lampkę trochę potraktować lutownicą bo się schowek blokuje i troszkę podgiąć piny jak pamiętam , oczywiście wycinamy część lampki która jest niewidoczna z zewnątrz
                              Chciałbym przed zakupem upewnić się że wszystko będzie P&P bo rzeźbienie o jakim piszę Leszek średnio mi podchodzi.

                              Komentarz


                              • #16
                                kross12, ja montowałem u siebie. nie masz się czego bać praktycznie żadna kombinacja. nożem kuchennym odcinasz kawałek plastiku który zapiera się o schowei i już. wogóle tego nie widać bo potem chowa się ten kawałek pod podsufitkę. operacja na 40 sekund pracy :wink:
                                1.8T AGU L&K

                                2.0TDI BKD ELEGANCE

                                TOYOTA LAND CRUISER J95

                                Komentarz


                                • #17
                                  Maru 123, tyle że nie przepadam za tego typu rozwiązaniami Lubie jak wszystko ładnie pasuje bez przerabiania czegokolwiek, takie moje zboczenie

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez kross12
                                    bo rzeźbienie o jakim piszę Leszek średnio mi podchodzi
                                    bez cięcia sie nie obejdzie
                                    czy O2 czy O2fl to jest to samo :wink:
                                    przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                    wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Zamieszczone przez piotrek_gdy
                                      Zamieszczone przez kross12
                                      bo rzeźbienie o jakim piszę Leszek średnio mi podchodzi
                                      bez cięcia sie nie obejdzie
                                      czy O2 czy O2fl to jest to samo :wink:
                                      Myślałem że może taki pierd zmienili

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        kross12, jedyne rozwiązanie żeby to obejść to pozbyc się schowka na okulary(który mnie i tak średnio sie przydaje, bo wieksze okulary tam się nie mieszczą) i wstawic zaslepkę 1Z0 877829B
                                        przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                        wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          piotrek_gdy, fakt że na okulary nie mieście okularów - niema to jak "Przemyślane rozwiązania" ale chusteczki idealnie wchodzą
                                          Masz może fotki takiej przerobionej lampki?

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            kross12,

                                            była w mojej poprzedniej
                                            teraz mam problem bo nie ma lampki do superba w czarnym kolorze
                                            przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                            wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              piotrek_gdy, podobno jest ale baaardzo kiepsko z dostępnością

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                kross12, mi w aso powiedzieli że nie ma
                                                masz nr części może?
                                                przyjemność z jazdy zapewnia avant A4 quattro 2,0TFSI

                                                wyprzedaż garażowa części do O2-plastiki,elektronika, ramka RNS, dekory czarny karbon, inne, inne-proszę pytać na PW

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  piotrek_gdy, może w WV prędzej dostaniesz
                                                  Skoda Octavia II Combi 2.0 TDI BKD DSG (172/395) by R-Motors-klik

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X